درباره نشریه

نشریه علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه قم با عنوان «پژوهش های عمران و محیط زیست» افتخار دارد که بتواند دستاوردهای علمی - پژوهشی محققان کشور را به نحو شایسته‌ای در اختیار علاقه‌مندان به امر پژوهش در تمامی زمینه‌های مهندسی عمران قرار دهد. این نشریه سعی دارد زمینه ای را برای مجموعه گسترده ای از مطالعات علمی و فنی فراهم کند تا نیازهای در حال تحول در جوامع مهندسی عمران را منعکس نماید.

مجوز انتشار این نشریه علمی در سال 1393 بر اساس مصوبه شماره 1299/93 مورخ 26/1/1393 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است. این نشریه به صورت دوفصلنامه به زبان فارسی به چاپ می رسد. مقالات پژوهشی، مروری و کوتاه در این نشریه قابل انتشار می باشند. تمامی مقالات منتشر شده در این نشریه تحت فرآیند داوری به صورت اطلاعات یک جانبه بسته قرار گرفته اند. همچنین تمامی متون اصلی فارسی این مقالات بوسیله مشابهت یاب سمیم نور و متن انگلیسی چکیده آن ها بوسیله مشابهت یاب iThenticate به منظور منحصر بفرد بودن این مطالعات، مورد بررسی قرار گرفته اند. در راستای تحقق دست یابی به سطوح بین المللی، درج شناسه دیجیتال مقاله (DOI) با پیش شماره اختصاصی 10.22091 به صاحب امتیازی دانشگاه قم، برای کلیه مقالات منتشر شده در این نشریه، به صورت رایگان صورت می پذیرد. 

به منظور تسهیل در دریافت مقالات، انجام داوری و پیگیری های بعدی، نویسندگان محترم بایستی ضمن ثبت نام در پایگاه نشریه، مقالات خود را از طریق سامانه ارسال نمایند. اعضای هیات تحریریه نشریه پژوهش های عمران و محیط زیست مصمم هستند که فرآیند مکاتبات و داوری مقالات در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد و نتیجه در اولین فرصت به اطلاع نویسندگان محترم برسد. 

مخاطبان این نشریه تحت مجوز حق انتشار بین المللی و اجازه دسترسی 4.0 (CC BY 4.0) می توانند مطالب و یا قالب موجود را نسخه برداری و توزیع نمایند. همچنین دسترسی به مقالات این نشریه رایگان است (Open Access). 

نشریه پژوهش های عمران و محیط زیست برای ارسال‌، داوری و چاپ مقاله از نویسندگان هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

 

اطلاعات نشریه

عنوان فارسی

پژوهش های عمران و محیط زیست

عنوان انگلیسی

Civil and Environmental Researches

شاپا چاپی

2476-4051

شاپا آنلاین

2476-406X

زبان

فارسی

تناوب انتشار

دو فصلنامه

ناشر

دانشگاه قم

سردبیر

سردبیر دکتر علی قنبری، دکتر سید روح الله حسینی واعظ

وضعیت

فعال - در حال نشر

انواع مقالات قابل انتشار

پژوهشی، مروری، کوتاه

نوع فرآیند داوری

اطلاعات یک جانبه بسته

نوع دسترسی

دسترسی آزاد و رایگان

فایل های قابل دسترسی

 PDF و HTML

نوع مجوز

 CC-BY 4.0

مشابهت یاب فارسی

سمیم نور

مشابهت یاب انگلیسی iThenticate

هزینه چاپ مقالات

رایگان

شناسه گر دیجیتال مقالات

DOI: 10.22091/CER

آدرس اینترنتی  

http://cer.qom.ac.ir/

ایمیل

cer@qom.ac.ir